Wydarzenia i aktualności

Czerwiec w naszym ogrodzie

Czerwcowa pogoda sprzyjała różnorodnym działaniom porządkowym, ogrodniczym, jak i relaksacji wśród otaczającej przyrody. Uczestnicy ŚDS w Potoku chętnie korzystali z zajęć na świeżym powietrzu w parku i ogrodzie, w pełni poddając się elementom hortiterapii.

Piątkowe kino

Nasi Uczestnicy, wraz z Przyjaciółmi z innych Placówek, wybrali się kina na film "Moj pies Artur". Poznali wyjątkową historię przyjaźni człowieka z psem i tego co znaczy bezwarunkowa miłość. Nie zabrakło okazji do wzruszeń, śmiechu ale i refleksji. To był bardzo wartościowy wspólnie spędzony czas.

Do boju Polsko!

Dziś delegacja naszych Uczestników przyjęła zaproszenie od swoich Przyjaciół z OREW. Mieliśmy przyjemność brać udział w przedstawieniu patriotycznym i spojrzeć na Polskę z nieco innej strony. Polska to ludzie więc to o nich dziś było. A dokładniej to o naszych Mistrzach Olimpijskich. Wspominaliśmy zwycięstwa naszych Rodaków dzięki grze wcielających się nich Aktorów. Nie mogło również zabraknąć pieśni patriotycznych wspólnie śpiewanych. To była świetna okazja do tego, by być razem. W końcu Polskę tworzymy my, bez względu na to jacy jesteśmy. Dziś też zobaczyliśmy, że niemożliwe nie istnieje, a każdy z nas jest tak samo ważny i potrzebny.

Prace ogrodnicze

Ostatnie tygodnie, w ŚDS w Potoku, upłynęły na wiosennych pracach ogrodniczych. Uczestnicy zapoznawali się z tymi czynnościami, które należy wykonać zanim wiosna rozgości się na dobre. Poznali rodzaje roślin i zdobywali wiedzę na temat poszczególnych etapów ich rozwoju. A po teorii przyszedł czas na praktykę. Nasi zdolni Uczestnicy wykonywali porządkowanie i pielęgnację traw ozdobnych oraz sadzonek pelargonii. Wysiewali nasiona warzyw oraz kwiatów na rozsady. Wszystko regularnie podlewali i odżywali. A teraz? Teraz pozostało cieszyć oko efektem swojej pracy.

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Dziś cały nasz Dom jest pomarańczowy - właśnie dziś świętujemy wspólnie. To dziś pokazujemy, że jesteśmy, że chcemy być widoczni i zauważeni. Dlatego, mimo że Dzień Godności wypada w niedzielę, to my już dziś cieszymy się byciem razem przy wspólnym stole. Tak jak nasze ręce na symbolicznym drzewie, tak my wszyscy jesteśmy jedną wielką rodziną - społecznością Środowiskowego Domu Samopomocy w Potoku.

Prace w ogrodzie

Przy okazji wizyty w Mieszkaniu Wspomaganym i Treningowym w Potoku mieliśmy przyjemność gościć w naszym ŚDS członków Zarządu PSONI Koło w Hrubieszowie. Panie zobaczyły jak wygląda nasz Dom oraz miały okazje porozmawiać z Uczestnikami. To był bardzo mile i owocnie spędzony czas.