Wydarzenia i aktualności

Prace w ogrodzie

Przy okazji wizyty w Mieszkaniu Wspomaganym i Treningowym w Potoku mieliśmy przyjemność gościć w naszym ŚDS członków Zarządu PSONI Koło w Hrubieszowie. Panie zobaczyły jak wygląda nasz Dom oraz miały okazje porozmawiać z Uczestnikami. To był bardzo mile i owocnie spędzony czas.

Być artystą

Na zajęciach bibliotecznych Uczestnicy ŚDS w Potoku poznali historię malarstwa i różnorodne techniki tworzenia obrazów. Ale czym byłaby teoria bez praktyki? Każdy mógł sam swój obraz stworzyć. Można było również wykorzystać malowanie do popularnej gry kalambury. Talentu i cierpliwości nikomu nie zabrakło.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Jak co roku, ŚDS w Potoku, cały stał się niebieski. A to wszystko na znak solidarności z osobami dotkniętymi spektrum autyzmu. To właśnie 2 kwietnia pokazujemy, że nie oceniamy, rozumiemy i jesteśmy obok Nich.

Wspólna Wielkanoc

Czym by były święta bez bliskich? Dlatego też w Środowiskowym Domu Samopomocy w Potoku już dziś wszyscy zasiedli do wspólnego poczęstunku. Na stołach gościły pyszne babeczki, żurek oraz tradycyjna sałatka. Oczywiście jajek również zabraknąć nie mogło. A po wspólnych życzeniach wszyscy rozjechali się do swoich domów, by również z rodziną świętować zbliżającą się Wielkanoc.

Wielkanocne przygotowania

Święta tuż tuż, a w Środowiskowym Domu Samopomocy w Potoku widać je na każdym kroku. Nasze uzdolnione Panie przygotowały przepiękne wielkanocne i wiosenne ozdoby. Wszędzie zaroiło się od zajączków, baranków, pisanek, a własnoręcznie wykonane stroiki i wianki ozdobiły cały nasz Dom. Mimo, że praca była to niełatwa i wymagała dużo czasu to nasze Artystki z uśmiechem i mnóstwem radości zadbały aby każdy z nas poczuł radość z nadchodzących Świąt Wielkanocnych i nieśmiało zaglądającej w okna wiosny.

Wiosna w kolorach tolerancji

21 marca to dzień wyjątkowy. Jest to nie tylko pierwszy dzień kalendarzowej wiosny ale i Światowy Dzień Zespołu Downa zwany także Dniem Kolorowej Skarpetki. To właśnie w ten dzień wszyscy w ŚDS w Potoku ubieramy skarpetki nie do pary jako symbol niedopasowania z jakim zmagają się Osoby z Zespołem Downa. Tym małym gestem pokazujemy, że rozumiemy, akceptujemy i chcemy zmieniać świat tak aby to nie Oni musieli się do Niego dostosować ale świat do Nich. Dziś jeszcze bardziej odczuwamy jak jesteśmy dla siebie bliscy więc wybraliśmy się do kina na film "Za duży na bajki 2". Bo wiemy, że nie ma lepszej formy świętowania jak bycie razem.