Społeczność naszego Domu nabywa różnorodne kompetencje w czasie zajęć terapeutycznych. Dlatego też chętnie wyruszają poza Placówkę by je przećwiczyć poza murami. Wyjazd do kina to nie tylko obejrzenie filmu. To konieczność odpowiedniego zachowania w czasie podróży busem, poruszania się chodnikiem oraz postępowania już w samym kinie. Równocześnie przez cały czas ćwiczone są jakże przyjemne umiejętności komunikacyjne. Tego nigdy za dużo. A jeśli przy tym można spędzić czas na śledzeniu losów ulubionych bohaterów śmiejąc się z nimi i wzruszając... Takie trenowanie to czysta przyjemność.